מה תקבלו
בקורס?

אנחנו נכנסים לקורס מתמטיקה שבו תרכשו ידע וטכניקה שיאפשרו לכם לקבל ציון מעולה בבחינת הבגרות ברמת 5 יחידות לימוד. הקורס בנוי באופן שונה לחלוטין מקורסים רגילים ללימוד מתמטיקה 5 יחידות. הקו המנחה בבניית הקורס היה צמצום רדיקלי. הרעיון הוא שככל שרמת המיומנות של המורה גבוהה יותר הוא מסוגל להסביר רעיונות באופן כירורגי, מדוייק ותמציתי יותר. אנחנו ממש לא מפספסים פה חלק מהחומר, אלא מציגים אותו באופן נכון ובהיר. חלק משמעותי מהמאמץ בבניית הקורס הוקדש לאירגון מחדש של החומר כך שלא תהיה חזרתיות מיותרת, לא תהיינה גלישות לנושאים לא נחוצים ולא תהיינה דוגמאות שהן פחות ממעולות ורלבנטיות במאה אחוז. כל תרגיל שמופיע בקורס נבחר בקפידה לאחר שנבחנה מידת הידע החדש שהוא מוסיף. כך התאפשר לצמצם את הקורס באופן דרסטי בהשוואה לקורסים רגילים. מאחורי כל שעת וידאו בה תצפו עומדות עשרות שעות תכנון וארגון, כדי שאתם לא תצטרכו לבזבז זמן בצפייה מיותרת.

הקורס כולל אנימציה והדגמות דו ותלת מימדיות הממחישות את העקרונות המתמטיים. הוא ממוחשב לחלוטין ואין בו כל שימוש בכתב היד של המורה, דבר המאפשר להשיג דיוק ובהירות מירביים.

הקורס מאפשר לכל תלמיד להתקדם בקצב האישי שלו, לעצור, להרהר, לחזור אחורה, להרפות ולגייס יצירתיות. כך מתרחשת למידה באופן הטבעי והמעמיק ביותר.

מבנה הקורס

10 פרקים

הקורס בנוי מעשרה פרקים החופפים באופן מלא לעשרת הנושאים המופיעים בבגרות.

יחידות לימוד קטנות

כל פרק מחולק לנושאים, שהם יחידות לימוד קטנות. מטרת החלוקה לנושאים היא לאמן אתכם בזיהוי הנושא שבו עוסקת השאלה שתפגשו בבגרות. ברגע שתדעו להביט בשאלה ולקטלג אותה לנושא הנכון – עברתם כבר את רוב הדרך לפתרון.

סרטון ותרגול

כל פרק מתחלק לשיעור תיאורטי, בו אציג את הרעיון שאותו אני רוצה להכיר לכם. מיד אחריו יופיעו כמה תרגילים המציגים את דרך העבודה עם אותו רעיון תיאורטי. בפתרונות התרגילים הללו אין התייחסות ל ‘איך כותבים פתרון בבחינת הבגרות’ אלא רק לתהליך הלמידה.

הגשת פתרון בגרותי

בסוף הפרק יופיעו פתרונות של שאלות בגרות מהשנים האחרונות, בהם יש התייחסות נרחבת לאופן בו מגישים פתרון בגרותי, כולל כל הניואנסים ששווים עוד כמה נקודות אקסטרה. בחלק הזה אראה את דרך הכתיבה בבחינה עצמה, מה חשוב להראות לבוחן, מה מיותר, מה רמת ההסבר התיאורטי שיש לספק ומה רמת הפיתוח הטכני.

ההמלצה שלנו – איך ללמוד את הקורס

כדי להוציא את המקסימום מהקורס כדאי להקפיד על סדר פעולות מסויים. הקפדה על שיטת העבודה תאפשר לך ללמוד מתמטיקה באופן היעיל
ביותר, ולא פחות חשוב – מבלי לשנן או לפתור אלפי תרגילים.

סכמו את השיעורים

יושבים מול הסרטון התיאורטי עם דף ועפרון ותוך כדי צפייה משרבטים ומסכמים לעצמכם במילים שלכם את הדברים.

תרגלו
לבד

מסתכלים בקובץ התרגילים של אותו השיעור ומנסים לבד, ללא סרט ההסבר, לפתור את התרגיל הראשון. הצלחתם? מצויין, צפו בכל זאת בסרטון כדי לראות האם אני אומר משהו חשוב במהלך הפתרון שלא שמתם לב אליו כשפתרתם לבד את התרגיל. פתרון של תרגיל הוא לא רק התשובה הסופית, הוא גם הדרך והגישה לתרגיל.

המשיכו לצפות

אם לא הצלחתם לפתור את התרגיל לבד, צפו בסרטון עד לנקודה שלה נזקקתם כדי להצליח ונסו להמשיך לפתור לבד מאותה הנקודה. בכל פעם שאתם נתקעים במהלך הפתרון המשיכו לצפות בסרטון.

ביקורת על התהליך

כשסיימתם את ההתמודדות עם הפתרון מגיע מהלך חשוב: עליכם לכתוב לעצמכם בסוף התרגיל, במילים שלכם, תשובה לשאלה: ״למה לא הצלחתי לפתור את התרגיל לבד?״ הדגישו לעצמכם מה היתה הבעיה ומה ראיתם בסרטון שעזר לכם להתגבר על הנקודה הבעייתית.

בבקשה, אל תצפו בכל הסרטון בבת אחת. עליכם תמיד לנסות ולהוביל את הפתרון, ולא לתת לפתרון להוביל ולהרדים אתכם.

למה זה חשוב?

אם לא נכתוב לעצמנו מה היתה הבעיה אנחנו פשוט נשכח, ובפעם הבאה שניתקל שוב באותה הבעיה ניתקע שוב. זה קצת כמו להחליק שוב ושוב על אותה קליפת בננה, במקום לעצור ולהרים אותה. במילים אחרות: תהיה המורה של עצמך. כאשר אתם כותבים במילים שלכם את הסיבות לחוסר ההצלחה בתרגיל מסוים אתם הופכים להיות המורים של עצמכם, וזוהי הרמה הלימודית הגבוהה ביותר שאדם יכול להיות בה – להסביר לעצמו. זוהי רמת ההבנה המושלמת. הגישה לתרגילים צריכה להיות מאוד עדינה ורגועה. אם ״תתקפו״ תרגיל במתמטיקה, כלומר תרימו את העיפרון ותתחילו בגישה מאומצת, יש סבירות שהתרגיל לא ייענה לחיזור שלכם. כשאני בא לתרגיל אני מתחיל משירבוט נחמד שלו על הדף, רק כותב את הנתונים ומתחיל להכיר אותם, מבלי להתאמץ לפצח את החידה. כך אני מגייס חלקים רגשיים ותפקודים מוחיים שנחסמים כאשר אני ניגש לפתור תרגיל בלחץ או בגישה תכליתית מדי. כך תעברו פרק פרק ותחוו יחד איתי את תהליך הלמידה.

זהו, זה התהליך אליו אתם מחוייבים אם בחרתם ללמוד כאן. הדיל שלנו כזה: אני מחוייב להעניק לכם קורס מדוייק הן ברמת ההסברים והן ברמת התרגול, ואתם, כדי לא להיאלץ לפתור מאות תרגילים, מחויבים ללמוד באופן בו הדרכתי אתכם כרגע.